Jakou vybrat barvu vestavěné skříně

Vestavěná skříň není žádný drobek – a tak, barva, kterou vyberete na její dveře, bude tvořit jednu z dominantních částí místnosti. Přemýšleli jste někdy nad tím, jak velký vliv mají barvy na naši psychiku, na pocity, které máme v té které konkrétní místnosti?

Základní rady pro výběr barvy skříně

Ve společnosti Komandor vyrábíme na míru kromě moderního nábytku i dveře vestavěných skříní z nejrůznějších barev a materiálů. V naší nabídce jsou například:

Ovlivnit vzhled skříně můžete i barevnými výplněmi dveří. Při výběru pamatujte na to, že moderní vestavěná skříň by měla ladit se zbytkem místnosti. Myslete také na velikost místnosti, ve které bude skříň stát. Do prostorného obývacího pokoje si můžete vybrat i tmavou barvu, v malé ložnici by ale skříň měla být určitě světlá! Obecně dekorům nejvíce vládne olše a třešeň, ale stále populární jsou i krémové unibarvy. Vaše volba by se měla odvíjet od toho, jak máte zařízený interiér. Skříň by v něm neměla nepůsobit rušivě, nebo dokonce nepatřičně.

Řekněte nám svá přání – nabídka materiálů je opravdu široká a my uděláme všechno proto, aby vaše nová skříň byla na míru podle vašich představ.

Barva skříně v obývacím pokoji

Pro výběr barvy vestavěné skříně v obývacím pokoji neexistuje jedna universální poučka. Obývací pokoj totiž plní mnoho funkcí. Naši designéři nicméně doporučují volit spíše tlumenější neutrální odstíny, které nebudou rušit. Teplé přírodní tóny uklidňují, snižují napětí, ale zároveň i trochu opticky zmenšují prostor. Studeným barvám se v obývacím pokoji vyhněte – bude působit přísně.

Barva skříně v ložnici

Vestavěná skříň do ložnice by měla mít barvu, jež vás uklidní a uspí. Kromě přírodních tónů je skvělou volbou i modrá barva. Někteří designéři doporučují i šedivou. I zelená barva v ložnici uklidňuje, pozor ale na odstín – aby skříň nepůsobila jako interiér nemocnice. Béžová a bílá barva evokují čistotu. A rozhodně byste se měli vyvarovat oranžové, která v ložnici působí příliš agresívně.

Barva skříně v dětském pokoji

Dětský pokoj by měl být pestrý, ale není dobré to přehánět. Při výběru barvy vestavěné skříně do dětského pokoje na to myslete! Pozor si dejte na červenou barvu – její přemíra znesnadňuje usínání. Skvělou volbou na vestavěnou skříň je žlutá, která podněcuje hravost a zvědavost. Jestliže skříň stojí v hrací zóně a nikoli v místě, kde dítě spí, můžete vsadit i na oranžovou. Jistotou je bílá barva – nicméně pozor na to, že ji zejména malé dítě může upatlat.

Barva skříně do předsíně

Pamatujte na to, že předsíň je místnost určen k přechodu – mezi jednotlivými místnostmi – musí tedy ladit se zbytkem bydlení. Pokud chcete, aby váš byt hned „na první dobrou“ lákal k návštěvě, pak volte přírodní béžové a hnědé tóny. A protože v předsíni trávíte méně času, můžete si tu dovolit i „agresivnější“ barvy. Co byste řekli třeba na vestavěnou skříň v červené barvě?

Barva skříně v pracovně

Barva, která převažuje v pracovně, má zásadní vliv na náš pracovní výkon. Vyhněte se příliš sytým agresivním barvám a vynechejte i příliš tmavé barvy. Výkon zaručeně zvyšují bledě modrá, bílá a zelená. Barva skříně v pracovně může být i žlutá díky posuvným dveřím.

Chcete vědět, co si o nás myslí naši klienti? Prohlédněte si naše reference!

Design a barvu vestavěné skříně už jste vybrali, ale váháte nad vnitřním uspořádáním skříně? Poradíme vám, jak vybrat vestavěnou skříň!

Potřebujete poradit? Napište nám!

Chcete raději zavolat? 605 297 350
 
Copyright © 2023 KOMANDOR CZECH REPUBLIC s.r.o., tvorba webových stránek Aira GROUP, s.r.o.