Předsíně, haly a botníky do předsíně

Vstupní prostory bytu i domu jsou vizitkou jeho obyvatel. Jedná li se o malou předsíň nebo prostornou halu v domku, vždy zde vítáme návštěvníky a hosty než je zavedeme do obývacího pokoje nebo pracovny. Vytváří se tu první dojem, který je často spojen s celým prostorem. A právě tento první dojem činí předsíně a haly důležitým prvkem, především co se designové stránky týče.

Fotogalerie: botníky do předsíně a haly

prostorná bílá vestavěná skříň v předsíni s posuvnými dveřmi bílá vestavěná skříň s posuvnými dveřmi do předsíně předsíň s vestavěnou skříní v tmavě hnědé barvě skříň do předsíně ve skandinávském stylu Vestavěná skříň do předsíně v tmavém dřevě šatní stěna v hnědé barvě. skříň do předsíně ze světlého dřeva vestavěná skříň pod schody

Předsíně jsou důležitou součástí bytu a pokud v bytě není ještě komora a nemáme velké šatní skříně, je pak předsíň místem, kde potřebujeme skladovat hodně věcí. Předsíně a haly by měly být správně a účelně využity.

Komandor nabízí řešení k využití netypických prostor, jako jsou prostory pod schodištěm nebo různé výklenky. K výplni šikmých ploch využíváme vlastní systém šikmých posuvných dveří Komandor.

Botníky do předsíně

Botníky představují ideální místo, které se hodí pod schody nebo do předsíně. Nemusíte tak uschovávat boty ve sklepech a jiných oddělených místnostech. Botníky do předsíně neba na chodbu plní i praktickou funkci a mohou mít dokonce i dekorativní charakter. Uschovejte si své boty v blízkosti vstupních dveří a uvidíte, že botníky do předsíně Vám dokážou zpříjemnit život.

Botník nemusí být jen kus nábytku, který zabírá místo a slouží pouze jednomu účelu, takže se dá považovat za skoro zbytečný. Chyba je obvykle ve špatném výběru velikosti – není totiž nutné kupovat do malé domácnosti velký botník, když by bohatě stačil ten o hloubce 50 cm, kam se hravě vejde bota o velikosti 46.

Abyste dosáhli svého a botník na výbornou plnil praktickou i estetickou funkci, nechte si jej vyrobit na míru. Zaplníte tím prostor, který by možná jinak zůstal nevyužitý nebo by byl využitý nedostatečně.

Základní typy úložných prostor předsíně, kam lze ukládat

Vybrat si můžete hned z několika druhů úložných prostor, a to podle dispozic místnosti i vašich individuálních potřeb. K řešením patří:

  • Samostatná šatní skříň s posuvnými dveřmi – klasické řešení nabývá na efektivnosti, je-li skříň vyrobena na míru a dokáže využít každého centimetru, například i u stropu.
  • Kombinace šatní skříně, botníku, věšákové stěny a polics – spočívá ve vytvoření místa pro uschování oděvů v otevřeném i uzavřeném prostoru, v prostoru, kam je lze složit, či zavěsit, a také pro uschování bot.
  • Otevřený policový systém – systém vhodný zejména do samostatných šaten nachází uplatnění i v klasických předsíních. Věci jsou vždy nadosah a vidíme, kam jsme co uložili.
  • Malá šatna – perfektní řešení pro uchovávání oděvů, obuvi i jiných věcí. I ona může více podob.
  • Předsíňová skříň umístěná jinde v prostoru bytu – při nedostatku prostoru v předsíni umístěte skříň do jiné místnosti, toto břemeno nejčastěji dopadá na ložnici.

Jak malou předsíň využít v panelovém bytě na 100 %

Malá předsíň sice nabízí málo místa, ale i s tím se dá pracovat. Řešením může být:

  • kaskádovitá skříň s jednou částí s menší hloubkou kvůli otevírání dveří
  • nábytek sahající ke stropu
  • dveře skříně bez madel
  • zrcadla pro optické zvětšení prostoru
  • posuvný systém u skříně místo klasických dveří
Chcete vědět, co si o nás myslí naši klienti? Prohlédněte si naše reference!

Potřebujete poradit? Napište nám!

Chcete raději zavolat? 605 297 350
 
Copyright © 2023 KOMANDOR CZECH REPUBLIC s.r.o., tvorba webových stránek Aira GROUP, s.r.o.