Posuvné dveře na stěnu

Kdo zažil stěhování, malování nebo vybavování nového bytu, ví, že posuvné dveře na stěnu mohou v těchto a mnoha jiných případech značně usnadnit pohyb v místnosti. Také ulehčí umisťování jednotlivých kusů nábytku. V pokojích, které mají posuvné dveře do stěny, už těžko padne věta: „Tam tu skříň nedávej, tam by se nedaly otevírat dveře!“.

Posuvné dveře na stěnu

Skryté dveře do koupelny? Dělící dveře do stěny jsou řešení. Posuvné příčky a stěny elegantně rozdělí moderní interiér. Posuvné dveře na stěnu jako stylový doplněk každého pokoje. Posuvné dveře na stěnu prostor nerozbijí, ale jemně oddělí. Posuvné dveře prostor nerozbijí, ale jemně oddělí.

Tenhle druh průchodu mezi místnostmi má oproti klasickým otočným dveřím na kliku velké výhody. Jaké jsou tedyvýhody posuvných dveří na stěnu?

Interiérové posuvné dveře (stejně jako třeba posuvné dveře skříní, resp. vestavěné a šatní skříně s posuvnými dveřmi) především opticky zvětšují prostor. Běžné otočné dveře často trčí křídlem do místnosti, ta díky tomu potom vyhlíží o něco menší. Krom toho také lépe vypadají. Jde o hladkou, rovnou plochu, třeba i prosklenou, opatřenou maximálně malou úchytkou pro manipulaci. Kdo si dá udělat posuvné dveře na míru, může si jejich podobu zcela přizpůsobit vlastním představám.

Dají se pořídit levné posuvné dveře na stěnu?

V počátcích této funkční vychytávky do interiéru se tradovalo, že posuvné dveře na stěnu (resp. posuvné dveře obecně) jsou velmi drahé a občas se vyskytne potíž s obtížným zašoupáváním. To už dávno neplatí, pionýrské doby výroby nábytku na míru jsou ty tam. Posuvné dveře na míru se těší ze stále větší obliby a zkušení výrobci je již takříkajíc „sekají jako Baťa cvičky“, což zlevňuje výrobu a zvyšuje jejich zkušenosti, tudíž i kvalitu, a to i při použití různých materiálů.

Jak je možné, že posuvné dveře do stěny vplují a zmizí?

Princip je jednoduchý. Při realizcaci posuvbýc´h dveří do stěny se na zdi se nejprve vytvoří stavební pouzdro, do něhož otevírající se křídlo dveří zajede po kolejnicích a uschová se v něm. Nejde tedy o žádný trik, s nímž by se dala pořádat kouzelnická vystoupení, ale o velmi jednoduché technické řešení.

Tohle ovšem neplatí pro dělící stěny a různé posuvné příčky. Ty žádné stavební pouzdro nemívají, obvykle totiž neexistuje stěna, do níž by se daly zasunout. Jde o samostatná velká křídla, která zastupují cihlovou stěnu nebo příčku, ovšem s tím, že se dají posouvat podle toho, kterou část vedlejší místnosti zrovna chcete oddělit, nebo kde do ní chcete vstoupit. Tohle originální a hravé řešení posuvných dveří na míru patří k hitům moderních interiérů.

Honí se vám hlavou představa o elegantních posuvných dveřích na stěnu? Nebo jen potřebujete zjistit nějaké další informace, které by vaše posuvné dveře na stěnu učinily ještě lepší? Pak nám zašlete zprávu přes kontaktní formulář a my už se vám brzy ozveme.

Mohlo by Vás dále zajímat:

 • Posuvné dveře
 • Skleněné dveře
 • Dělící stěny
 • Obývací stěny
 • Moderní nábytek
 • Vestavěné skříně


 • Chcete vědět, co si o nás myslí naši klienti? Prohlédněte si naše reference!

  Potřebujete poradit? Napište nám!

  Chcete raději zavolat? 605 297 350
   
  Copyright © 2023 KOMANDOR CZECH REPUBLIC s.r.o., tvorba webových stránek Aira GROUP, s.r.o.